Tramwaje linii 6 pojadą tylko do Stoczni. Utrudnienia w związku z przebudową przejazdów kolejowych.

Duże zmiany czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w rejonie ulic Nocznickiego i Stalmacha. 29 lipca rozpocznie się remont dwóch przejazdów kolejowych w rejonie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Od 1 sierpnia będzie ruch tramwajowy na odcinku Stocznia Szczecińska – Ludowa. Na odcinku uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

W związku z tym, że od 01.08.2016 r. wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Stocznia Szczecińska – Ludowa organizacja ruchu będzie funkcjonowała w następujący sposób.

Linia 5 – kursuje na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy.
Linia 6 – kursuje na trasie Stocznia Szczecińska – Pomorzany wg specjalnego rozkładu jazdy.
Linia 6BIS – kursuje na trasie Gocław – Ludowa wg specjalnego rozkładu jazdy.
Linia 11 – kursuje na trasie Stocznia Szczecińska – Pomorzany wg specjalnego rozkładu jazdy.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 806 na trasie Ludowa – Stocznia Szczecińska, kursująca z częstotliwością co 6 minut. Zmieni się także układ peronów na pętli Pomorzany. Z toru tor zewnętrznego odjadą linie 3 i 6, z toru środkowego – linie 4 i 11, a z toru wewnętrzny – linia 12.Utrudnienia dla pasażerów powinny skończyć się 16 sierpnia.

Źródło: zditm.szczecin.pl / zdjęcie: Bartłomiej Adamowicz

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Zmiany w komunikacji miejskiej po 1 stycznia 2023

1 stycznia nastąpi korekta w kursowaniu kilku linii autobusowych. Zmiany na Pomorzanach dotyczą linii 53 gdzie we wszystkie dni tygodnia wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy: – w dni…

Podziel się tym wpisem:

Zmiany w al. Wyzwolenia. Korekta linii 806 i 523.

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu w rejonie Alei Wyzwolenia. W związku z tym od dnia 17.12.2022 (dla linii nocnych w nocy 17/18.12.2022) nastąpią zmiany w kursowaniu…

Podziel się tym wpisem:

Festyn z okazji 125-lecia tramwaju elektrycznego

Rzadko kto wie, ale to już 125 rok jak po szczecińskich torowiskach jeżdżą elektryczne tramwaje. Z tej okazji miasto zaprasza w najbliższą niedzielę wszystkich miłośników historii komunikacji…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x