Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

Odrzucone projekty na Pomorzanach w ramach SBO na 2023 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (39 ogólnomiejskich, 114 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 17 520 000 zł.

Jednak w tegorocznym wyścigu w szranki stanęło sześć projektów, z których to trzy zostały odrzucone. Pierwszym z nich była rewitalizacja parku przy ul. Boryny. Celem projektu miało być poprawienie bezpieczeństwa na skwerze Boryny oraz doposażenie terenu rekreacyjnego nowymi urządzeniami rekreacyjnymi z zachowaniem wszystkich drzew. Przybliżony koszt projektu miał wynieść 552 500 zł.

Drugim odrzuconym projektem miało być zorganizowaniu jednodniowego wydarzenia plenerowego z koncertami i atrakcjami dla dzieci i młodzieży w sezonie wiosenno-letnim. W ramach pikniku byłyby dostępne darmowe atrakcje dla dzieci wraz z animacjami, koncertem czy gastronomią. W ramach tego projektu miasto miałoby wydać 50 000 zł.

Ostatnim projektem miała być modernizacja boiska przy XVI LO. Projekt zakłada modernizację istniejącego asfaltowego placu pełniącego funkcję boiska do piłki nożnej, montaż koszy do gry w koszykówkę, a także ogrodzenie boiska. Wedle zgłaszającego istniejący plac asfaltowy nie spełnia swojej roli. Poprzez poprawę zaistniałego stanu, będzie można w sposób bezpieczny i komfortowy uprawiać sport. Koszt realizacji projektu wyniósłby 300 000 zł.

O autorze:

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x