Festyn z okazji 125-lecia tramwaju elektrycznego

Rzadko kto wie, ale to już 125 rok jak po szczecińskich torowiskach jeżdżą elektryczne tramwaje. Z tej okazji miasto zaprasza w najbliższą niedzielę wszystkich miłośników historii komunikacji miejskiej na wielki festyn. Na pętli przy osiedlu Zawadzkiego czekać będzie wiele atrakcji, m.in. wystawa zabytkowego taboru i przejazdy historycznymi pojazdami do zajezdni Pogodno.

Wydarzenie odbędzie się na pętli przy osiedlu Zawadzkiego w najbliższą niedzielę, a jego współorganizatorem jest Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Tego dnia na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji m.in zabytkowe wagony tramwajowe, czy zwiedzanie zajezdni Pogodno.

Na koniec wspólnego świętowania zaplanowano paradę tramwajową, która z pętli Zawadzkiego wyruszy w niedzielę o godz. 16 i przejedzie przez ul. Szafera, al. Wojska Polskiego, pl. Szarych Szeregów, pl. Grunwaldzki, pl. Rodła, pl. Żołnierza Polskiego, Bramę Portową, ul. Krzywoustego, al. Bohaterów Warszawy i ul. Wawrzyniaka.

Na piknik zabiorą chętnych specjalne linie dowozowe:

  • 851 – Gocław (odjazd 9:34) – Os. Zawadzkiego
  • 852 – Gumieńce (odjazd 9:53) – Os. Zawadzkiego
  • 853 – Krzekowo (odjazd 10:05) – Os. Zawadzkiego
  • 854 – Pomorzany (odjazd 9:53) – Os. Zawadzkiego
  • 855 – Dw. Niebuszewo (odjazd 9:56) – Os. Zawadzkiego
  • 856 – Turkusowa (odjazd 9:42) – Os. Zawadzkiego
  • 857 – Potulicka (odjazd 10:02) – Os. Zawadzkiego
  • 858 – Stocznia Szczecińska (odjazd 9:37) – Os. Zawadzkiego
Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Zmiany w komunikacji miejskiej po 1 stycznia 2023

1 stycznia nastąpi korekta w kursowaniu kilku linii autobusowych. Zmiany na Pomorzanach dotyczą linii 53 gdzie we wszystkie dni tygodnia wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy: – w dni…

Podziel się tym wpisem:

Zmiany w al. Wyzwolenia. Korekta linii 806 i 523.

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu w rejonie Alei Wyzwolenia. W związku z tym od dnia 17.12.2022 (dla linii nocnych w nocy 17/18.12.2022) nastąpią zmiany w kursowaniu…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
Autobus

ZDiTM zmieni numerację linii międzygminnych w tym linii 70.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego porządkuje numeracje linii autobusowych kursujących po za Szczecin. Numeracja ma wskazywać, które gminy są obsługiwane daną linią. Takie rozwiązania są już w Poznaniu czy Warszawie.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x