SBO 2022: Na co głosować na Pomorzanach?

Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tym roku mieszkańcy Szczecina będą mogli wybierać spośród 114 projektów, które znajdą się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).

Projekty, które uzyskają największą ilość głosów w głosowaniu mieszkańców zostaną zrealizowane przez Urząd Miasta Szczecin bądź jego jednostki. W ramach budżetu dla Pomorzan zgłoszono 7 projektów, z czego zakwalifikowały się jedynie dwa.

Pierwszym z nich jest budowa miasteczka ruchu drogowego w okolicach ul. Dobrzyńskiej. Projekt ten ma na celu edukację komunikacyjną dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli zamieszkałych na terenie osiedla Pomorzany. Przybliżony łączny koszt realizacji projektu to około: 537206 zł.

Drugim projektem na który można głosować, to budowa ogrodu zabawy i odpoczynku w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór – Muśnickiego.  Celem tego projektu jest stworzenie naturalnego placu zabaw, który będzie miejscem zabawy, rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców – nie tylko dla dzieci.

Głosowanie

Głosowanie rozpocznie się 23 listopada 2021 r., o godzinie 9.00 rano i potrwa do 7 grudnia 2021 r. do godz. 9.00 rano. Każdy Mieszkaniec dysponuje 5 głosami: dwa głosy może oddać na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy.

Głosujemy na stronie: sboglosowanie.szczecin.eu

Kto może zagłosować?

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek. Osoby niezameldowane w Szczecinie, ale mieszkające w Szczecinie, mogą oddać swój głos – zarówno przez Internet jak i tradycyjnie za pośrednictwem papierowej karty np. w specjalnym autobusie który będzie w wybranych godzinach krążył po mieście lub w placówkach miasta.Jak czytamy na stronie projektu Szczeciński Budżet Obywatelski to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, których celem jest włączenie mieszkańców w proces decydowania o sposobie wydatkowania części budżetu miasta Szczecin.

Budżet obywatelski jest dla każdego kto ma pomysł na miasto i chce coś zmienić w swojej okolicy.  Każdy mieszkaniec Szczecina może zgłosić projekt lub zagłosować, bez względu na wiek.

Głosować można w specjalnym autobusie, którego rozkład znajdziecie tutaj. Nowych pomysłów na miasto jest sporo. Wszystkie znajdziecie w jednym dokumencie, które przygotowało miasto.

Nasze najciekawsze pomysły mieszkańców:

Źródło i materiały: Miasto Szczecin / sbo.szczecin.eu

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

SBO2023: Znamy wyniki

W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (39 ogólnomiejskich, 114 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty…

Podziel się tym wpisem:
Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

Odrzucone projekty na Pomorzanach w ramach SBO na 2023 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

SBO2022: Znamy wyniki

Miasto przeliczyło głosy w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 16 700 000 zł.

Na Pomorzanach zrealizowany zostanie projekt: OGRÓD ZABAWY I ODPOCZYNKU w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór – Muśnickiego na którego oddano 1314 głosów.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
1 rok temu

[…] Przeczytaj: SBO 2022 na Pomorzanach. […]

Szymon
Szymon
9 miesięcy temu

Park na Pomorzanach mógłby być pięknym miejscem na spędzanie czasu…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x