Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tym roku mieszkańcy Szczecina będą mogli wybierać spośród 114 projektów, które znajdą się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).

Projekty, które uzyskają największą ilość głosów w głosowaniu mieszkańców zostaną zrealizowane przez Urząd Miasta Szczecin bądź jego jednostki. W ramach budżetu dla Pomorzan zgłoszono 7 projektów, z czego zakwalifikowały się jedynie dwa.

Pierwszym z nich jest budowa miasteczka ruchu drogowego w okolicach ul. Dobrzyńskiej. Projekt ten ma na celu edukację komunikacyjną dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli zamieszkałych na terenie osiedla Pomorzany. Przybliżony łączny koszt realizacji projektu to około: 537206 zł.

Drugim projektem na który można głosować, to budowa ogrodu zabawy i odpoczynku w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór – Muśnickiego.  Celem tego projektu jest stworzenie naturalnego placu zabaw, który będzie miejscem zabawy, rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców – nie tylko dla dzieci.

Głosowanie

Głosowanie rozpocznie się 23 listopada 2021 r., o godzinie 9.00 rano i potrwa do 7 grudnia 2021 r. do godz. 9.00 rano. Każdy Mieszkaniec dysponuje 5 głosami: dwa głosy może oddać na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy.

Głosujemy na stronie: sboglosowanie.szczecin.eu

Kto może zagłosować?

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek. Osoby niezameldowane w Szczecinie, ale mieszkające w Szczecinie, mogą oddać swój głos – zarówno przez Internet jak i tradycyjnie za pośrednictwem papierowej karty np. w specjalnym autobusie który będzie w wybranych godzinach krążył po mieście lub w placówkach miasta.Jak czytamy na stronie projektu Szczeciński Budżet Obywatelski to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, których celem jest włączenie mieszkańców w proces decydowania o sposobie wydatkowania części budżetu miasta Szczecin.

Budżet obywatelski jest dla każdego kto ma pomysł na miasto i chce coś zmienić w swojej okolicy.  Każdy mieszkaniec Szczecina może zgłosić projekt lub zagłosować, bez względu na wiek.

Głosować można w specjalnym autobusie, którego rozkład znajdziecie tutaj. Nowych pomysłów na miasto jest sporo. Wszystkie znajdziecie w jednym dokumencie, które przygotowało miasto.

Nasze najciekawsze pomysły mieszkańców:

Źródło i materiały: Miasto Szczecin / sbo.szczecin.eu

O autorze:

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] Przeczytaj: SBO 2022 na Pomorzanach. […]

Szymon
Szymon
1 rok temu

Park na Pomorzanach mógłby być pięknym miejscem na spędzanie czasu…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x