Odrzucone projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tym roku na Pomorzanach zgłoszono 7 projektów, z których do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko dwa. W sumie wybór mieliśmy spośród 114 projektów, które znajdą się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).

Przeczytaj: SBO 2022 na Pomorzanach.

Jednak w ogólnym wyścigu w szranki stanęło jeszcze pięć odrzuconych projektów. Pierwszy z nich miało być stworzenie wybiegu dla psów w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór-Muśnickiego. Budowa wybiegu zakładała przede wszystkim ogrodzenie wyznaczonego terenu oraz zamontowanie przeszkód służących do treningu i zabawy psów, budowę wiaty dla właścicieli oraz regulowane poprzeczki do skoków, podesty do wspinania i przechodzenia, słupki do slalomu, ruchoma pochylnia, tunel czy trapez do wchodzenia. W skład projektu miała wchodzić cała infrastruktura sanitarna dla właścicieli psów. Przybliżony koszt projektu opiewał na 180 tyś zł.

Bardzo ciekawym projektem SBO miała być budowa tężni solankowej dostępnej na działce w Parku Pomorzańskim. Niniejszy projekt zakładał stworzenie tężni solankowej na osiedlu zamieszkałym przez ponad 20 tys. ludności. Tężnia miała mieć wymiary 11m/3m/3,65m i miała być wypełniona gałązkami śliwy lub brzozowymi witkami. Przybliżony koszt projektu to: 522 tyś zł.

Kolejnym niezrealizowanym projektem było poprawienie bezpieczeństwa na osiedlu poprzez naprawę chodnika przy ul. Włościańskiej. Jak zaznacza autor chodnik ten nie był remontowany od chwili jego wykonania, a na całym odcinku chodnika występuje szereg wybrzuszeń, nierówności, wgłębień czy pęknięć. Przybliżony koszt projektu to: 40 tyś zł.

Innym z projektów, które zostały zgłoszone do wstępnej analizy miała być tzw. budowa terenu rekreacyjnego dla mieszkańców. Projekt ten zakładał budowę placu zabaw dla różnych grup wiekowych, małego parku, terenów dla seniorów do odpoczynku ale i boiska do bulle. Koszt tego projektu to: 300 tyś zł.

Ostatnim ze zgłoszonych projektów była instalacja kiosku telemedycznego dla lokalnej społeczności. Kiosk miałby rozwiązać problem z długim oczekiwaniem na podstawową opiekę lekarską tym podstawowe badania medyczne. Kiosk miał być zlokalizowany przy Szpital Klinicznym przy al. Powstańców Wielkopolskich 72. Podstawowy koszt projektu opiewał na: 298 tyś zł

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

SBO2023: Znamy wyniki

W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (39 ogólnomiejskich, 114 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty…

Podziel się tym wpisem:
Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

Odrzucone projekty na Pomorzanach w ramach SBO na 2023 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

SBO2022: Znamy wyniki

Miasto przeliczyło głosy w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 16 700 000 zł.

Na Pomorzanach zrealizowany zostanie projekt: OGRÓD ZABAWY I ODPOCZYNKU w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór – Muśnickiego na którego oddano 1314 głosów.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x