InformacjeSzczeciński Budżet Obywatelski

Odrzucone projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Odrzucone projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tym roku na Pomorzanach zgłoszono 7 projektów, z których do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko dwa. W sumie wybór mieliśmy spośród 114 projektów, które znajdą się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).

Przeczytaj: SBO 2022 na Pomorzanach.

Jednak w ogólnym wyścigu w szranki stanęło jeszcze pięć odrzuconych projektów. Pierwszy z nich miało być stworzenie wybiegu dla psów w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór-Muśnickiego. Budowa wybiegu zakładała przede wszystkim ogrodzenie wyznaczonego terenu oraz zamontowanie przeszkód służących do treningu i zabawy psów, budowę wiaty dla właścicieli oraz regulowane poprzeczki do skoków, podesty do wspinania i przechodzenia, słupki do slalomu, ruchoma pochylnia, tunel czy trapez do wchodzenia. W skład projektu miała wchodzić cała infrastruktura sanitarna dla właścicieli psów. Przybliżony koszt projektu opiewał na 180 tyś zł.

Bardzo ciekawym projektem SBO miała być budowa tężni solankowej dostępnej na działce w Parku Pomorzańskim. Niniejszy projekt zakładał stworzenie tężni solankowej na osiedlu zamieszkałym przez ponad 20 tys. ludności. Tężnia miała mieć wymiary 11m/3m/3,65m i miała być wypełniona gałązkami śliwy lub brzozowymi witkami. Przybliżony koszt projektu to: 522 tyś zł.

Kolejnym niezrealizowanym projektem było poprawienie bezpieczeństwa na osiedlu poprzez naprawę chodnika przy ul. Włościańskiej. Jak zaznacza autor chodnik ten nie był remontowany od chwili jego wykonania, a na całym odcinku chodnika występuje szereg wybrzuszeń, nierówności, wgłębień czy pęknięć. Przybliżony koszt projektu to: 40 tyś zł.

Innym z projektów, które zostały zgłoszone do wstępnej analizy miała być tzw. budowa terenu rekreacyjnego dla mieszkańców. Projekt ten zakładał budowę placu zabaw dla różnych grup wiekowych, małego parku, terenów dla seniorów do odpoczynku ale i boiska do bulle. Koszt tego projektu to: 300 tyś zł.

Ostatnim ze zgłoszonych projektów była instalacja kiosku telemedycznego dla lokalnej społeczności. Kiosk miałby rozwiązać problem z długim oczekiwaniem na podstawową opiekę lekarską tym podstawowe badania medyczne. Kiosk miał być zlokalizowany przy Szpital Klinicznym przy al. Powstańców Wielkopolskich 72. Podstawowy koszt projektu opiewał na: 298 tyś zł

Udostępnij

O autorze

Mieszkam na Pomorzanach. Obserwuję, robię zdjęcia i opisuję zmiany jakie rok do roku pojawiają się w dzielnicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Warning: Undefined array key "pages" in /usr/home/badamowicz/domains/mojepomorzany.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181
0
Would love your thoughts, please comment.x