Komunikacja miejska

Zmiany w rejonie placu Szarych Szeregów.

Zmiany w rejonie placu Szarych Szeregów.

Kolejny etap prac na pl. Szarych szeregów wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Od najbliższej soboty kierowcy pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli się przyzwyczaić do zmian na tym ważnym węźle komunikacyjnym.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torów w obrębie pl. Szarych Szeregów od 14.03.2020 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Piłsudskiego od pl. Szarych Szeregów do pl. Rodła oraz ruch kołowy na przejeździe przy ul. Piłsudskiego. Jednocześnie czasowo wznowiony zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Wojska Polskiego od ul. Wawrzyniaka do pl. Szarych Szeregów. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególna uwagę.

Tramwaje

 • Linia 1 kursować będzie na zmienionej trasie: Głębokie — al. Wojska Polskiego — al. Piastów — Pomorzany, według specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości. Poza godzinami szczytu linia kursować będzie na skróconej trasie Zajezdnia Pogodno — Pomorzany.
 • Linia 4 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy. W dni powszednie w godzinach 18–20, w soboty w godzinach 9–18 oraz w dni świątecznie w godzinach 11–18 uruchomiona zostanie dodatkowa linia wspomagająca 14, kursująca na trasie Pomorzany — Jagiellońska — Plac Gałczyńskiego (powrót przez al. Wojska Polskiego).
 • Linia 5 kursować będzie na trasie objazdowej: od al. Bohaterów Warszawy przez ul. Krzywoustego — pl. Kościuszki — Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Stoczni Szczecińskiej. Z uwagi na utrzymanie koordynacji z linią 6, w dni powszednie w godzinach 5–20, w soboty w godzinach 9–18 i w dni świąteczne w godzinach 11–18 kursy będą wydłużone do pętli Ludowa.
 • Linia 9 kursować będzie na stałej trasie według specjalnego rozkładu jazdy.
 • Linia 11 kursować będzie na zmienionej trasie: (Ludowa —) Stocznia Szczecińska — pl. Rodła — Brama Portowa — Potulicka, wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości. W dni powszednie w godzinach 5–20, w soboty w godzinach 9–18 i w dni świąteczne w godzinach 11–18 kursy będą skrócone do Stoczni Szczecińskiej.
 • Linia 12 kursować będzie na trasie objazdowej: od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego — Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo według specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.

Komunikacja zastępcza i autobusy

 • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza linii 812 na trasie Plac Rodła — Piastów. Linia 812 kursować będzie ulicami: Piłsudskiego — al. Piastów — Ściegiennego — Bolesława Śmiałego — Jagiellońska. Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
  • Plac Rodła (nr 11543) — przystanek końcowy,
  • Plac Rodła (nr 11541),
  • Plac Grunwaldzki (nr 11623, 11631),
  • Plac Szarych Szeregów (nr 11711, 11714),
  • Piastów (nr 11811),
  • Piastów (nr 11813) — przystanek końcowy.
 • Linia 87 w kierunku pętli „Podbórz” będzie kursować częściowo zmienioną trasą — od przystanku „Plac Szarych Szeregów” przez ul. Piłsudskiego, pl. Odrodzenia (nawrót), ul. Piłsudskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej bez zmian. W związku z tym między przystankami „Dworzec Główny (Owocowa)” i „Plac Szarych Szeregów” kursy wykonywane będą 2–3 minuty wcześniej w stosunku do normalnie obowiązującego rozkładu jazdy.
 • Dla linii 523 i 524 przywrócona zostanie stała trasa.

Źródło: zditm.szczecin.pl

Udostępnij

O autorze

Mieszkam na Pomorzanach. Obserwuję, robię zdjęcia i opisuję zmiany jakie rok do roku pojawiają się w dzielnicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Warning: Undefined array key "pages" in /usr/home/badamowicz/domains/mojepomorzany.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181
0
Would love your thoughts, please comment.x