Remont pl. Szarych Szeregów zakończony.

Od soboty 25 lipca tramwaje linii 11 i 12 wracają na swoje stałe trasy. Jest też dobra informacja dla tych, którzy będą chcieli wybrać się na tramwajem na Arkonkę.

Już w sobotę linia 3 będzie kursować według nowego rozkładu jazdy. Co drugi kurs zostanie wydłużony od Lasu Arkońskiego do Zajezdni Pogodno.

Na wydłużonej trasie obowiązują przystanki – w kierunku Zajezdni Pogodno:

  • Las Arkoński (na żądanie)
  • Stadion Arkonia (na żądanie)
  • Międzyparkowa (na żądanie)
  • Rondo Olszewskiego
  • Zajezdnia Pogodno

w kierunku Pomorzan:

  • Rondo Olszewskiego
  • Międzyparkowa (na żądanie)
  • Stadion Arkonia (na żądanie)
  • Las Arkoński (na żądanie) – przystanek poza pętlą.
Schemat linii 3 – Wikipedia

Na linii 12 zostaje przywrócona stała trasa, a jej rozkłady zostaną odpowiednio dostosowane do linii nr. 11.

Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan ponownie zatrzymywać się będą na przystanku „Piastów” zlokalizowanym na torowisku tramwajowym.

Na linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego przywrócona zostanie stała trasa przez ul. Piłsudskiego. Autobusy linii 523524 i 531 w obu kierunkach zatrzymywać się będą na przystankach „Plac Szarych Szeregów” zlokalizowanych na torowisku tramwajowym. Przystanki zlokalizowane przy jezdniach zostaną zlikwidowane.

Źródło: wiadomosci.szczecin.eu

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Zmiany w komunikacji miejskiej po 1 stycznia 2023

1 stycznia nastąpi korekta w kursowaniu kilku linii autobusowych. Zmiany na Pomorzanach dotyczą linii 53 gdzie we wszystkie dni tygodnia wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy: – w dni…

Podziel się tym wpisem:

Zmiany w al. Wyzwolenia. Korekta linii 806 i 523.

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu w rejonie Alei Wyzwolenia. W związku z tym od dnia 17.12.2022 (dla linii nocnych w nocy 17/18.12.2022) nastąpią zmiany w kursowaniu…

Podziel się tym wpisem:

Festyn z okazji 125-lecia tramwaju elektrycznego

Rzadko kto wie, ale to już 125 rok jak po szczecińskich torowiskach jeżdżą elektryczne tramwaje. Z tej okazji miasto zaprasza w najbliższą niedzielę wszystkich miłośników historii komunikacji…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x