Plac Szarych Szeregów – korekta rozkładów i tras komunikacji miejskiej.

Od 1 czerwca zmienia się kolejny raz organizacja ruchu w rejonie przebudowywanego torowiska na szczecińskim placu Szarych Szeregów i w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W związku z tym tramwaje linii 1 kursują ponownie na swej stałej trasie według specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości a tramwaje linit 4 zostają ponownie zawieszone.

Tramwaje linii 5 pojadą inaczej: z Krzekowa od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej do pętli przy ul. Firlika według specjalnego rozkładu jazdy.

Tramwaje linii 11, tj. od od przystanku „Piastów” pojadą przez ul. Jagiellońską – al. Bohaterów Warszawy – ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej swoją stałą trasą do pętli przy ul. Ludowej, według specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.

Dla tramwajów linii 12 utrzymany jest dotychczasowy objazd: od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego – Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo.

Linia 14 oraz zastępcza autobusowa linia 812 zostaje zawieszona.

Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan na przystanku „Piastów” wycofane zostały z torowiska i zatrzymują się na przystanku przy jezdni. Autobusy linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego kursują zmienioną trasą: od al. Wojska Polskiego przez pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, ul. Jagiellońską, pl. Zamenhofa i ul. Rayskiego do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian. Dla tej linii nieczynny w tym kierunku jest przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11714). W zamian autobusy linii 531 zatrzymują się na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów i ul. Jagiellońską).

Źródło: zditm.szczecin.pl

O autorze:

Podziel się tym wpisem:
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x