Informacje

Co dalej z Tesco na Pomorzanach?

Co dalej z Tesco na Pomorzanach?

Jak już wiecie marka Tesco zniknie naszego kraju niebawem, a nowym właścicielem będzie Sailing Group – właściciel popularnej sieci handlowej Netto. Firma swoją ekspansją przybliży się ilością sklepów z popularnymi sieciami w.w branży.

Transakcja zawarta między Netto Polska a Tesco warta jest blisko 900 milionów złotych. Zakłada ona przejęcie blisko 300 kompaktowych marketów Tesco, które w ciągu 18 miesięcy przejdą rebranding i będą działać pod marką Netto w standardzie 3.0.

Co z Tesco na Pomorzanach?

W umowie pominięto jednak największe markety Tesco w Polsce, w tym ten zlokalizowany na Pomorzanach w Szczecinie. Market przy ul. Milczańskiej zostanie najprawdopodobniej sprzedany developerom lub innej sieci.

Jak informuje magazyn Business Insider Polska, blisko 20 hipermarketów Tesco, w tym obiekt na Pomorzanach, ma zostać sprzedanych innemu podmiotowi niż Netto Polska.

Biuro prasowe Tesco Polska odpowiadając na naszą wiadomość odpowiedziało, iż w stosunku do sklepów nieobjętych transakcją, ich sytuacja może się różnić się w zależności od lokalizacji.

Foto: jeciku

Udostępnij

O autorze

Mieszkam na Pomorzanach. Obserwuję, robię zdjęcia i opisuję zmiany jakie rok do roku pojawiają się w dzielnicy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Warning: Undefined array key "pages" in /usr/home/badamowicz/domains/mojepomorzany.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181
0
Would love your thoughts, please comment.x