MojePomorzany

strona dzielnicy Szczecina

Co dalej z budynkiem przy ul. Budziszyńskiej 2 na Pomorzanach?

Miasto ogłosiło konkurs na wyłonienie podmiotu, który poprowadzi publiczną szkołę podstawową w budynku likwidowanego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Skamandrytów przy ul. Budziszyńskiej 2 na Pomorzanach. 31 sierpnia 2019 r. placówka przestanie istnieć. W związku z tym miasto chce, żeby w budynku powstała publiczna szkoła podstawowa, ale nie zarządzana przez gminę. Stąd konkurs skierowany do […]
Budynek Szkoły przy ulicy Budziszyńskiej na Pomorzanach

Miasto ogłosiło konkurs na wyłonienie podmiotu, który poprowadzi publiczną szkołę podstawową w budynku likwidowanego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Skamandrytów przy ul. Budziszyńskiej 2 na Pomorzanach.

31 sierpnia 2019 r. placówka przestanie istnieć. W związku z tym miasto chce, żeby w budynku powstała publiczna szkoła podstawowa, ale nie zarządzana przez gminę. Stąd konkurs skierowany do podmiotów, które prowadzą publiczną szkołę podstawową lub deklarują wolę prowadzenia publicznej szkoły podstawowej zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe.

Zwycięzca konkursu będzie musiał dodatkowo uzyskać pozytywną opinię Komisji Rady Miasta Szczecin ds. Edukacji i Komisji Rady Miasta Szczecin ds. Budownictwa i Mieszkalnictwa. Gdy stanie się to faktem zostanie podpisana umowa o użyczeniu nieruchomości przy ul. Budziszyńskiej 2 na okres 10 lat.

Na ul. Budziszyńską 2 planowała się przenieść Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny działająca przy ul. Orawskiej, gdyż w jej budynku brakuje już miejsca dla wszystkich dzieci. Niestety właściciele placówki nie mogą w konkursie wystartować, gdyż jest to placówka niepubliczna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x