SBO 2019: na co głosować na Pomorzanach?

Od 28 września do 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wybierać można spośród 111 pomysłów, które zakwalifikowały się na listę do głosowania.

Projekty mają również swoje oficjalne numery porządkowe, pod którymi będzie można je odnaleźć na kartach do głosowania.

Niestety lista projektów zgłoszonych i zaakceptowanych przez zespół opiniujący dla Pomorzan, jest bardzo krótka. Oto cztery projekty, które znalazły się na listach do głosowania.

Ścieżka okólna asfaltowa do jazdy na rolkach, wrotkach na terenie boiska sportowego w “Błękitnej” Pomorzany.

Jak pisze wnioskodawczyni na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkól Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Orawskiej 1  istnieje możliwość rozszerzenia wachlarza propozycji aktywnego uprawiania sportów przez mieszkańców, niezależnie od wieku. Wokół trawiastego boiska znajdują się dwie bieżnie okólne z mączki ceglanej, gliny oraz utwardzonej, białej mączki. Możliwe tu jest zmniejszenie bieżni do biegania i wykorzystanie 3 m szerokości bieżni na wykonanie drogi/ toru do jazdy na rolkach dla wszystkich osób lubiących ruch i tę dyscyplinę sportu.

Więcej o projekcie: tutaj.

Remont drogi dojazdowej wraz z miejscami parkingowymi i chodnikiem przy ul. Włościańskiej 4 – 42.

Wnioskodawczyni proponuje wykonanie remontu drogi dojazdowej na odcinku ok. 300 m wraz z miejscami parkingowymi i chodnikami w ciągu budynków przy ul. Włościańskiej 4-42. Zadanie polegać ma na wymianie nakładki asfaltowej istniejącej jezdni, remoncie istniejących miejsc parkingowych i budowie nowych z kostki betonowej oraz remont przylegających chodników (wymiana zniszczonych płyt chodnikowych bądź wykonanie nowego z płytek betonowych lub kostki).

Więcej o projekcie: tutaj.

Osiedlowe wyspy integracyjne

Projekt polega na przygotowaniu na osiedlach mieszkaniowych specjalnych miejsc, gdzie będą ustawione stoły, ławki i inne sprzęty zachęcające do odpoczynku. Będą to niewielkie ogrodzone i zadaszone miejsca (strefy) zlokalizowane na terenie osiedla Pomorzany. Ich lokalizacja będzie w szczególności dostosowana do potrzeb osób starszych, dla których będzie stanowić łatwo dostępne i jedyne w okolicy miejsca odpoczynku i relaksu.

Więcej o projekcie: tutaj.

Strefa rekreacyjno – sportowa na terenie XVI LO w Szczecinie

Wnioskodawca proponuje stworzenie na terenie XVI Liceum Ogólnokształcącego, strefy sportowo-rekreacyjnej, wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń plenerowych dla osób w rożnym wieku. W ramach planowanej inwestycji zostałaby zaprojektowana 8 stanowiskowa siłownia street workout oraz 8 przyrządów siłowni plenerowej (drabinka, wioślarz, wyciąg górny, orbitek, biegacz, twister, wahadło, wyciskanie siedząc) umieszczonych na macie elastycznej wzdłuż przeznaczonego do modernizacji boiska wielofunkcyjnego. Projekt obejmuje umieszczenie w strefie sportowo-rekreacyjnej betonowego stołu do tenisa stołowego, betonowego stołu do gry w szachy (warcaby) oraz kliku ławeczek do wypoczynku.

Więcej o projekcie: tutaj.

Listę wszystkich projektów znajdziecie na stronie internetowej Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Aby zagłosować na projekty SBO 2019 nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy odwiedzić stronę SBO w wybranych terminach głosowania i  postępować zgodnie z poleceniami.

W głosowaniu może wziąć udział KAŻDY mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku. Osoby poniżej 16 roku życia głosują na osobnych kartach, zawierających właściwe zgody rodziców (opiekunów prawnych).

Głosujemy elektronicznie, za pośrednictwem strony sbo.szczecin.eu lub osobiście za pośrednictwem tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Oddanie  głosu w ten sposób będzie wymagało okazania dokumentu ze zdjęciem pracownikowi Urzędu Miasta Szczecin asystującemu głosowaniu. Osoby które nie posiadają zameldowania Szczecinie, ale mogą głosować wyłącznie osobiście w wybranym punkcie do głosowania.

Źródło: sbo.szczecin.pl

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

SBO2023: Znamy wyniki

W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (39 ogólnomiejskich, 114 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty…

Podziel się tym wpisem:
Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

Odrzucone projekty na Pomorzanach w ramach SBO na 2023 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście…

Podziel się tym wpisem:

SBO2022: Znamy wyniki

Miasto przeliczyło głosy w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 16 700 000 zł.

Na Pomorzanach zrealizowany zostanie projekt: OGRÓD ZABAWY I ODPOCZYNKU w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór – Muśnickiego na którego oddano 1314 głosów.

Podziel się tym wpisem:

Odrzucone projekty w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tym roku na Pomorzanach zgłoszono 7 projektów, z których do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko dwa. W sumie wybór mieliśmy spośród 114 projektów, które znajdą się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).

Podziel się tym wpisem:

SBO 2022: Na co głosować na Pomorzanach?

Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tym roku mieszkańcy Szczecina będą mogli wybierać spośród 114 projektów, które znajdą się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).

Podziel się tym wpisem:
Fot. Urząd Miasta Szczecin

Startuje Szczeciński Budżet Obywatelski 2021

Masz pomysł na swoje miasto lub dzielnicę? Zgłoś pomysł do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Masz na to czas od 1 czerwca do 1 lipca br.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x