Piknik nad Odrą – zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z Piknikiem nad Odrą nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej 6 oraz linii autobusowych 70 i 526. Zmiany obowiązywać będą od piątku, 11 maja, godz. 17:00 do poniedziałku, 14 maja, godz. 4:30.

Komunikacja miejska

Linia 6 kursowanie linii zostanie zawieszone,

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 16, kursująca na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego dalej Bramę Portową – Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkowa – Dubois, do przystanku „Dubois”, dalej trasą linii 6 do Gocławia wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursowania co 12 minut

Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski. W kierunku do Polic uruchomiony zostanie przystanek na ul. Matejki na wysokości Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, a w kierunku Dworca Głównego, uruchomiony zostaje przystanek w zatoce na Pl. Żołnierza przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Linia 70 od 11 maja od godz. 17:00 kursować będzie w kierunku Urzędu Miasta objazdem przez ul. Wyszyńskiego – Niepodległości – Pl. Żołnierza Polskiego – Matejki – Pl. Rodła i dalej swoją trasą. Pominięte zostają przystanki: Admiralska, Urząd Wojewódzki, Starzyńskiego. Uruchomiony zostanie przystanek na ul. Matejki, na wysokości Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Przystanek “Wyszyńskiego” przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego.

W kierunku Kamieniec autobusy kursują trasą: Pl. Rodla, Wyzwolenia, Pl. Żołnierza, Farna, Sołtysia, Wyszyńskiego, Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą. Przystanek Starzyńskiego zostaje przeniesiony do zatoki na Pl. Żołnierza przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Nieczynne przystanki: Teatr Współczesny, Jarowita. Autobus kursuje wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu

Od 11 maja od godz. 17:00 do 14 maja do godz. 4:30 wyłączone z ruchu będą ulice Komandorska, Admiralska oraz Jana z Kolna na odcinku od Kapitańskiej do Bulwaru Piastowskiego.

O autorze:

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x