Miasto Szczecin otrzymało dofinansowanie na remont torowisk.

Szczecin otrzymał ponad 170 milionów złotych na przebudowę szczecińskich torowisk. Całość planowanych prac ma wynieść 340 milionów złotych, a ilość wykonanych prac będzie imponująca. Na Pomorzanach doczekamy się remontów torowisk oraz przebudowy pętli na Pomorzanach.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące inwestycje:

Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjna: w ciągu al. Niepodległości – Żołnierza Polskiego – al. Wyzwolenia – pl. Rodła do Ronda Giedroycia; w ciągu ul. Kołłątaja ul. Asnyka – pętla Niebuszewo; w ciągu pl. żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Piłsudskiego (do pl. Rodła). Realizacja 2019-2021.

Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich do pętli Pomorzany wraz z rozbudową pętli oraz niezbędną przebudową układu drogowego. Realizacja 2020-2021.

  • Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Mickiewicza od mostu Akademickiego do skrzyżowania z ul. Brzozowskiego (z przejazdem). Realizacja 2020.
  • Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjna na pl. Szarych Szeregów. Realizacja 2020.
  • Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjna w węźle Wyszyńskiego. Realizacja 2019-2020.
  • Przebudowa zajezdni tramwajowej Golęcin. Realizacja 2020-2020.
  • Przebudowa Podstacji prostownikowej Kolumba. Realizacja 2021-2023.
  • Budowa podstacji prostownikowej Chmielewskiego. Realizacja 2019-2020.
  • Przebudowa Podstacji prostownikowej Kaszubska. Realizacja 2018-2019.

Przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjna w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie na wysokości ul.: Podwale – ul. Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska – do rozjazdów przed pętlą Pomorzany oraz w ciągu ul. Nowa od wiaduktu kolejowego – pl. Ratuszowy – ul. Dworcowa na wysokości hotelu Novotel wraz z dodatkową relacją pod wiaduktem. Realizacja 2020-2021.

Dzięki realizacji inwestycji możliwe będzie skrócenie czasu podróży do centrum miasta, zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zmniejszy się również negatywne oddziaływanie transportu na środowisko (akustyczne i atmosferyczne).

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet: VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie: 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Dokładny koszt inwestycji to 334 464 842,48 zł brutto, wysokość dofinansowania 174 691 000,00 zł.

foto: informacje prasowe

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Zmiany w komunikacji miejskiej po 1 stycznia 2023

1 stycznia nastąpi korekta w kursowaniu kilku linii autobusowych. Zmiany na Pomorzanach dotyczą linii 53 gdzie we wszystkie dni tygodnia wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy: – w dni…

Podziel się tym wpisem:

Zmiany w al. Wyzwolenia. Korekta linii 806 i 523.

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu w rejonie Alei Wyzwolenia. W związku z tym od dnia 17.12.2022 (dla linii nocnych w nocy 17/18.12.2022) nastąpią zmiany w kursowaniu…

Podziel się tym wpisem:

Festyn z okazji 125-lecia tramwaju elektrycznego

Rzadko kto wie, ale to już 125 rok jak po szczecińskich torowiskach jeżdżą elektryczne tramwaje. Z tej okazji miasto zaprasza w najbliższą niedzielę wszystkich miłośników historii komunikacji…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x