Szczeciński Budżet Obywatelski – projekty do zrealizowania na Pomorzanach.

Od poniedziałku 30 października do niedzieli 12 listopada potrwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane do ostatniego etapu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W tym roku można wybierać spośród 114 projektów.

Przeczytaj też: Jak głosować na Szczeciński Budżet Obywatelski 2018?

Szczeciński Budżet Obywatelski to inicjatywa mieszkańców miasta Szczecin, dzięki której, każdy może zgłosić merytorycznie poprawny wniosek o realizację swojego projektu. W tym roku zgłoszonych zostało 6 dotyczących Pomorzan w kolejności losowej.

Napraw i jedź – samoobsługowe stacje naprawy rowerów

Zadanie polega na montażu na terenie całego miasta 40 samoobsługowych stacji naprawy rowerów gdzie ich użytkownicy będą mogli samodzielnie dokonać drobnych napraw. Samoobsługowa stacja naprawy rowerów byłaby wyposażona w: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, klucz nastawny, klucze płaskie o różnych wymiarach, zestaw imbusów, łyżki do opon, pompkę ze różnymi końcówkami oraz szczypce. Poza tym umożliwiała by zawieszenie roweru, co daje lepszy komfort naprawy.

Napraw i jedź – samoobsługowe stacje naprawy rowerów; foto: sbo.szczecin.pl

Opcjonalnie na każdej stacji autor chce umieść kody QR odsyłające do filmów instruktażowych dotyczących samodzielnej naprawy. Inwestycja ta ma na celu ułatwienie mieszkańcom poruszania się po mieście na rowerach i samodzielną ich naprawę w przypadku drobnych usterek. Stacje takie są już w wielu innych miastach Polski (Warszawa, Wrocław itd.) jak i na świecie (Niemcy, Włochy, Hiszpania).

Stacja miała by powstać u zbiegu ulic: Starkiewicza i Aleii Powstańców Wielkopolskich, po stronie parku.

Więcej o projekcie: Napraw i jedź – samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Strefa rekreacyjno-sportowa w Parku Pomorzańskim

Stworzenie na terenie Parku Pomorzańskiego strefy rekreacyjno-sportowej, wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń plenerowych dla osób w różnym wieku. W szczególności są to: – 6 podwójnych stanowisk siłowni plenerowej (w tym biegacz, surfer, duże koło tai chi, twister, wioślarz, orbitrek) rozmieszczonych wzdłuż głównej, oświetlonej alei parku – zestaw 6 przyrządów siłowni street workout (drążek wysoki, drążek niski, drabinka pionowa, drabinka pozioma, poręcze, ławeczka) umieszczony na podłożu z piasku lub macie elastycznej na placu przylegającym do głównej, oświetlonej alei parku – betonowy stół do tenisa – betonowy stół z siedziskami do gry w szachy, warcaby itp. W miarę dostępnych środków zadanie może być realizowane etapami, lub rozbudowane o kolejne urządzenia.

Więcej o projekcie: Strefa rekreacyjno-sportowa w Parku Pomorzańskim.

DOKOŃCZENIE WYMIANY CHODNIKA PRZY ULICY BUDZISZYŃSKIEJ (ODCINEK OD UL. GNIEŹNIEŃSKIEJ DO UL.WŁOŚCIAŃSKIEJ)

Projekt ten zakłada wymianę nawierzchni pofałdowanego chodnika wykonanego z mieszanki asfaltu i kamieni na płyty chodnikowe. Konieczne tu będzie usunięcie starej nawierzchni, wyrównanie terenu, wykonanie wzmocnionej podbudowy oraz ułożenie ok.250 m2 nowego chodnika z płyt betonowych.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz estetyki tego odcinka ul. Budziszyńskiej. Obecny chodnik, wykonany kilkadziesiąt lat temu z mieszanki asfaltu i kamieni jest w wielu miejscach pofałdowany i wykruszony, przez co stwarza zagrożenie dla chodzących tam osób.

Więcej o projekcie: DOKOŃCZENIE WYMIANY CHODNIKA PRZY ULICY BUDZISZYŃSKIEJ (ODCINEK OD UL. GNIEŹNIEŃSKIEJ DO UL.WŁOŚCIAŃSKIEJ)

Nasz piękny oświetlony park przy ul.Budziszyńskiej

Projekt ma na celu poprawienie bezpieczeństwa w Parku przy ul. Budziszyńskiej poprzez instalację oświetlenia oraz utwardzenie alejek. Ponadto w Parku miałyby pojawić się nowe drzewa, ławki i kosze na śmieci.

Więcej o projekcie: Nasz piękny oświetlony park przy ul.Budziszyńskiej

SKATEPARK NA POMORZANACH

Autor projektu chce wybudować skatepark przy ul. Inowrocławskiej i ul. Dobrzyńskiej na przeciwko boiska Orlik. Projekt zakłada zniwelowanie terenu, wzmocnienie podbudowy, wylanie ławy z betonu szlifowanego oraz montaż urządzeń stanowiących główne wyposażenie skateparku (rampy, skocznie, poręcze itp.) a także małej architektury (murki, ławki, wiata, kosze na śmieci, nasadzenia roślin itp.) Dodatkowo skatepark powinien być oświetlenie i monitorowany całodobowo.

Więcej o projekcie: SKATEPARK NA POMORZANACH

Na ulubiony projekt będziemy mogli zagłosować od 30 października do niedzieli 12 listopada. W tym roku można wybierać spośród 114 projektów.

Foto: Urząd Miasta, materiały prasowe

Podziel się tym wpisem:
Mieszkam na Pomorzanach. Warszawiak - z wyboru Szczecinian. Mieszkam na Pomorzanach, robię masę zdjęć i opisuję jak dzień po dniu zmienia się nasza dzielnica.

Related Posts

Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

SBO2023: Znamy wyniki

W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (39 ogólnomiejskich, 114 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty…

Podziel się tym wpisem:
Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

Odrzucone projekty na Pomorzanach w ramach SBO na 2023 rok.

Właśnie zakończyło się głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście…

Podziel się tym wpisem:

ul. Kolumba jednokierunkowa. Komunikacja zastępcza na trasie linii 6.

Od 8 stycznia 2022 roku na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Pasażerów linii 6 czeka przesiadka w autobus 806 który na czas torowej rewolucji będzie jeździł objazdem. Zmiana ta wymuszona jest remontem torowiska tramwajowej szóstki.

Podziel się tym wpisem:

Kolejne zmiany w związku z torową rewolucją w Szczecinie.

Kolejny etap przebudowy torowisk. Od dnia 8.01.2022 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy: Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Podziel się tym wpisem:

SBO2022: Znamy wyniki

Miasto przeliczyło głosy w kolejnej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 16 700 000 zł.

Na Pomorzanach zrealizowany zostanie projekt: OGRÓD ZABAWY I ODPOCZYNKU w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór – Muśnickiego na którego oddano 1314 głosów.

Podziel się tym wpisem:

Torowa rewolucja na Pomorzanach

Przebudowa torowisk w Szczecinie nabiera rozpędu. Świadczą o tym m.in. tablice z przeprosinami, które stawia miasto wzdłuż al. Powstańców wielkopolskich i ul. Kolumba.

Podziel się tym wpisem:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x