Miejsca

Co dalej z nazwą ulicy “9 maja”?

Co dalej z nazwą ulicy “9 maja”?

Ustawa dekomunizacyjna mówi, iż samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub propagujące go. Izba, jedna nie zaproponowała poprawek, więc za zmiany nazw spoczywa na samorządach.

Zdaniem Andrzeja Grodeckiego z Rady Osiedla Pomorzany, to może nie wystarczyć i proponuje pozostawienie ulicy, a raczej jej nazwą taką jaka jest. Pan Andrzej zwrócił się z zapytaniem do szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej z zapytaniem o to, czy można zostawić obecną nazwę, która może upamiętniać datę 9 maja 1950 roku – tzw. Deklaracją Schumana.

Gdyby pomysł nie przeszedł to RO Pomorzany zaproponowała zmianę nazwy ulicy na ul. Hetmańską. – Ta propozycja nie dzieli, a przy okazji nawiązuje do miejsca, Wzgórza Hetmańskiego. Z konsultacji przeprowadzonych na Facebooku wynika, że mieszkańcy mogliby to zaakceptować – mówi radny.

Foto: Google Maps.

Udostępnij

O autorze

Mieszkam na Pomorzanach. Obserwuję, robię zdjęcia i opisuję zmiany jakie rok do roku pojawiają się w dzielnicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Warning: Undefined array key "pages" in /usr/home/badamowicz/domains/mojepomorzany.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181
0
Would love your thoughts, please comment.x