defending a dissertation proposal how to write a good application essay in an exam in making participation phd policy public thesis paper presentation on operating systems business persuasive speech research paper, video games, a cause of violence and aggression

Co dalej z ulicą 9 maja na Pomorzanach?

Ustawa dekomunizacyjna mówi, iż samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub propagujące go. Izba, jedna nie zaproponowała poprawek, więc za zmiany nazw spoczywa na samorządach.

Zdaniem Andrzeja Grodeckiego z Rady Osiedla Pomorzany, to może nie wystarczyć i proponuje pozostawienie ulicy, a raczej jej nazwą taką jaka jest. Pan Andrzej zwrócił się z zapytaniem do szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej z zapytaniem o to, czy można zostawić obecną nazwę, która może upamiętniać datę 9 maja 1950 roku – tzw. Deklaracją Schumana.

Gdyby pomysł nie przeszedł to RO Pomorzany zaproponowała zmianę nazwy ulicy na ul. Hetmańską. – Ta propozycja nie dzieli, a przy okazji nawiązuje do miejsca, Wzgórza Hetmańskiego. Z konsultacji przeprowadzonych na Facebooku wynika, że mieszkańcy mogliby to zaakceptować – mówi radny.

Foto: Google Maps.

Przeczytaj także:  Nazwa ulicy 9 maja do zmiany.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
0 0 vote
Jakość artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pogoda:

Czytaj także:
W związku z montażem napędów rozjazdów na skrzyżowaniu al. Piastów i…
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x