clustering phd thesis phd thesis statement of the problem research papers on gun control dissertation research grant application in writing

Coraz więcej oszustw “na telefon” w Szczecinie

W ciągu ostatnich dwóch tygodni było kilkanaście przypadków wyłudzeń pieniędzy w naszym regionie. Ofiarami są najczęściej starsze osoby, które najczęściej dają się nabrać na metody naciągaczy.

Scenariusz jest prosty. Do starszej osoby dzwoni mężczyzna i podaje się za siostrzeńca lub kogoś z dalszej rodziny. Najczęściej, mówi, iż pilnie potrzebuje kilku tysięcy złotych. Po chwili, dzwoni kolejny rozmówca, który przedstawia się jako policjant, który to potwierdza obawy i namawia, by przekazał oszustowi pieniądze, bo dzięki temu Policja pomoże go namierzyć.

Jak podaje Radio Szczecin w Kołobrzegu do mieszkania starszego małżeństwa przyszły dwie kobiety, podające się za pracownice ZUS. Poprosiły właścicielkę o okazanie banknotów, bo chciały spisać z nich numery. Gdy właścicielka na chwilę wyszła z pokoju, oszustki ukradły 1600 złotych i uciekły z mieszkania.

Policja radzi zgłaszać takie przypadki.

Przeczytaj także:  Kolejne murale na Pomorzanach.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
0 0 vote
Jakość artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pogoda:

Czytaj także:
"Wilk i zając" - nowe street art-owe graffiti pojawiło się…
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x